Obec Arnutovce
ObecArnutovce
rozšírené vyhľadávanie

Čipovanie nádob na odpad

Čipovanie nádob na odpad 1

Oznam o čipovaní plastových nádob na odpad - pondelok 25.9.2023 od 8:00 do 15:00

OZNAM – čipovanie nádob na komunálny odpad

Vážení občania,

pred niekoľkými týždňami sme Vás upovedomili o tom, že v súvislosti s enormným nárastom cien za vývoz a likvidáciu komunálnych odpadov plánuje obec Arnutovce spoločne so zberovou spoločnosťou Brantner Nova, a. s., Spišská Nová Ves, zaviesť v našej obci v tomto roku evidenčný plne automatizovaný množstvový zber komunálneho odpadu. To znamená, že nádoby na komunálny odpad budú označené čipom a množstvá netriedeného komunálneho odpadu z jednotlivých domácností sa budú evidovať.

Čipovanie smetných nádob na komunálny odpad je nástroj, ktorým samospráva získa reálny prehľad a podrobnejšie štatistiky o domácnostiach, nádobách a množstvách vyvážaného komunálneho odpadu. 

Čipovanie nádob bude prebiehať priamo v domácnostiach. Čipovať sa budú len plastové nádoby na komunálny odpad! Na jeden rodinný dom, príp.  4 – člennú rodinu, pripadá 1 odpadová nádoba.

Čipovanie nádob v obci Arnutovce sa uskutoční v pondelok 25.9.2023 v čase od 8,00 - 15,00 hod. – plastovú nádobu na komunálny odpad je potrebné v uvedený deň vyložiť na priedomie rodinného domu. V prípade, že sa nádoby nestihnú označiť čipom v priebehu jedného dňa, bude sa pokračovať aj v utorok 26.9.2023. V prípade nepriaznivého počasia sa čipovanie uskutoční v náhradnom termíne, o ktorom budú občania včas upovedomení.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu !

Dátum vloženia: 20. 9. 2023 7:27
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 9. 2023 7:28
Autor: PhDr. Martin Gonda

Galéria

Fotogaleria z karnevalu

Stavebný úrad

stavebny urad

Kalendár zvozu odpadu

Odpad

Facebook

Facebook