Nová pamätná tabuľa na oslobodenie obce

Nová pamätná tabuľa na oslobodenie obce 1

Pri novej tabuli budeme spomínať aj na obete z našej obce, ktoré sú zapísané v Obecnej kronike.

Nová pamätná tabuľa na oslobodenie obce obsahuje aj text básne, obrázok a vetu o pamiatke obetí II. svetovej vojny.

Obec Arnutovce získala príspevok 800,- Eur na obnovu pamätnej tabule na oslobodenie obce. Rozhodnutím Ministerstva vnútra SR, odbor miestnej štátnej správy sme dostali súhlas na obnovu i presun pamätnej tabule z budovy materskej školy na budovu obecného úradu.

Nové miesto bude reprezentatívnejšie, čoskoro vedľa taubule pribudnú nové stožiare, kde budú umiestnené vlajky (obecná, štátna, EÚ).

Pri novej tabuli tak budeme spomínať aj na obete z našej obce, ktoré sú zapísané v Obecnej kronike.

Obec navrhovala, aby na novej tabuli bola aj zmienka o obetiach I. svetovej vojny. Ministerstvo vnútra neodporúčalo spájať I. a II. svetovú vojnu na jednej tabuli.
Dátum vloženia: 23. 9. 2021 15:09
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 9. 2021 15:18