Obec Arnutovce
ObecArnutovce
rozšírené vyhľadávanie

ZBER ELEKTROODPADU: 12.10.2021 o 8:00

Obecné oznamy

Obecné oznamy 1

Odpis vodomerov, prerušenie slávenia sv. omší, opatrenia proti šíreniu COVID-19

Odpisovanie vodomerov

Obec Arnutovce ako vlastník obecného vodovodu oznamuje občanom, že vo štvrtok 10.12.2020 sa začne v našej obci s odpisom stavu vodomerov. Odpisy bude vykonávať  zamestnanec obce – p. Gonda spoločne s členmi Miestnej občianskej poriadkovej služby /MOPS/.  Z uvedeného dôvodu žiadame občanov, aby sprístupnili vodovodné šachty a zabezpečili psov.

Prerušenie slávenia svätých omší

Farský úrad v Letanovciach v zastúpení p. farárom Mgr. Mariánom Sivoňom po konzultácii s biskupským úradom oznamuje veriacim našej obce, že z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie a prudkému nárastu pozitívnych občanov na ochorenie COVID-19 v našej obci, sa s platnosťou od dnešného dňa, t. j. od 8.12.2020 do nedele 13.12.2020 vrátane, nebudú v našej obci slúžiť sväté omše. Pripomíname, že v súčasnej situácii platí až do odvolania všeobecný dišpenz od fyzickej účasti na bohoslužbách.  Zároveň oznamujeme, že od dnešného dňa sa  budú sväté omše vysielať z farského kostola aj online. Bližšie informácie o ďalšom slávení svätých omší v našej obci budú oznámené v nedeľu počas online prenosu z farského kostola v Letanovciach.

Na základe uvedených skutočností, opätovne žiadame občanov:

  • o dôsledné dodržiavanie hygienických nariadení,
  • u občanov,ktorým je nariadená karanténne opatrenie, aby ho zodpovedne dodržiavali a kvôli ochrane zdravia poštových doručovateliek si označili poštové schránky nápisom “KARANTÉNA“,
  • upozorňujeme občanov, že za nedodržiavanie karantény môžu byť zo strany príslušníkov Policajného zboru sankcionovaní /v prípade, že viete o niekom kto nedodržiava karanténu, môžete ho nahlásiť aj na obecnom úrade/.

Na záver chceme požiadať Vás všetkých, v prípade, že Vy alebo Vaši blízki sú pozitívni na ochorenie COVID-19 alebo máte nariadené karanténne opatrenie,  oznámte to, prosíme Vás, aj na obecnom úrade, aby sme získali reálny  prehľad o súčasnej pandemickej situácii v našej obci, prípadne si pomohli /donáška potravín a pod./.  Regionálny úrad verejného zdravotníctva neposkytuje obciam údaje o pozitívnych občanoch, túto informáciu môžete poskytnúť obci len Vy.

Sme malou obcou, v našich domácnostiach spoločne s nami bývajú aj naši rodičia alebo starí rodičia – najohrozenejšia skupina, ktorú toto ochorenie postihuje s vážnymi zdravotnými následkami.  Buďme zodpovední, kvôli nám všetkým.

ĎAKUJEME

Dátum vloženia: 8. 12. 2020 20:44
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 12. 2020 20:52
Autor: PhDr. Martin Gonda

Galéria

Odpustová slávnosť

Stavebný úrad

stavebny urad

Kalendár zvozu odpadu

kalendar zvozu odpadu

Facebook

Facebook