Dopravné obmedzenia v SNV

mapka

Oprava ciest

Dopravné obmedzenia na Duklianskej ulici v SNV v čase od 6.4.2021 – do cca 31.7.2021, týkajúce sa hlavne príjazdu do mesta SNV od Smižian.

Strabag s r. o., ako zhotoviteľ stavby Rekonštrukcia cesty III/3244 Spišská Nová Ves – Duklianska ulica nás  informoval o dočasných dopravných obmedzeniach počas rekonštrukcie cesty.

Rekonštrukcia cesty je rozdelená do troch etáp. Samotná rekonštrukcia začne po Veľkej noci 6.4.2021 a bude trvať cca 3 mesiace.

1.etapa cca 1mesiac, 2.etapa cca 1mesiac, 3.etapa cca mesiac.

1.Etapa – Križovatka Metropol – železničné priecestie pri STK na  Smižany (v smere  Smižany -pravá strana v rekonštrukcii)

- rekonštrukcia pravého jazdného pruhu v smere od centra SNV  na Smižany

- od začiatku po koniec rekonštrukcie cesty bude umožnené jazdiť iba v jednom smere na Smižany

- smer jazdy vozidiel je v smere od centra SNV na Smižany po ľavej strane (v súčasnom stave budú vozidlá jazdiť v protismere)

- železničné priecestie  pri STK medzi SN a Smižanmi bude uzavreté- obchádzať sa bude cez železničný podjazd pri križovatke na Čingov

- počas rekonštrukcie dodržiavať max povolenú rýchlosť 30km za hodinu kvôli nebezpečiu dopravnej nehody a ochránení pracovníkov výstavby

- v križovatke Kaufland bude zákaz vjazdu pre osobné motorové vozidlá smerom k nákupným strediskám

2.Etapa –  Želeničné priecestie pri STK - križovatka Metropol (v smere Smižany – centrum SNV -ľavá strana v rekonštrukcii)

- rekonštrukcia ľavého jazdného pruhu v smere od centra SNV na Smižany

- od začiatku po koniec rekonštrukcie cesty bude umožnené jazdiť iba v jednom smere na Smižany

- smer jazdy vozidiel je v smere od centra na Smižany po pravej strane

- v križovatke Kaufland bude zákaz vjazdu pre osobné motorové vozidlá smerom k nákupným strediskám – zásobovaniu bude umožnení vjazd aj výjazd – počas asfaltovania ani zásobovanie

3.Etapa križovatka Metropol – veľká križovatka v centre SNV

- uzavretá v celom profile oba jazdné pruhy

- vozidlám pošty a taxi služby umožnený vjazd z cesty okolo zimného štadiónu (obojsmerná premávka a zákaz parkovania na tejto ceste)

- železničné priecestie pri STK  medzi SNV a Smižanmi bude otvorené

- križovatka pri Metropole bude uzavretá

Počas celého trvania rekonštrukcie budú platné mimoriadne cestovné poriadky, ktoré sa v súčasnosti pripravujú pre 1. a 2. etapu.

Mapka

mapka